26 Mar 2009

NERELERDEYİM BEN???Uzun bir aradan sonra tekrar herkese merhaba. Gerçekten özlemişim ama bu sefer tarifle dönmedim. 3 haftaya yakın süredir artık evde değilim gibi bir şey. Bunun 1 haftası Kosgeb eğitimleri ile geçti. Evet projem kabul gördü ve kredi alabilmek için Unicon un girişimcilik seminerleri ve danışmanlığı ışığında çalışıyorum. Kurulacak iş yerim için İş planı hazırlıyorum!!! Ne zor işmiş çok kapsamlı gerçekten ama bir yandan da böyle bir fizibilite çalışması yaparak hazırlıklı olarak işe girişecek olmam sevindirici.

Gelelim geçtiğimiz 2 haftaya. Artık çalışıyorum :)) Bilge Adam Taksim şubesinin kafeterya işletmeciliğini yüklendim. Evde yaptığım lezzetleri ve sandviçleri öğrencilerle paylaşıyorum.

İlk zamanlarda ne kadar hamlanmış olduğum çıktı ortaya. Sabahın kör vakti kalkıp poğaça mayalamak v.s. üstelik akşam 20.30 lara kadar çalışmak, eve gelip bir de ertesi güne pasta, börek hazırlamak beni dağıttı diyebilirim. Bünyem ancak ancak alışıyor. Tabii bir de METEHAN faktörü varki o daha da fena. İlk başlarda hiç kabullenemedi, birden bire yemek yemeği kesti. Her zaman alışkın olduğu anneanne, babaanne bakımlarına olmadık yaramazlıklarla isyan etti ama yavaş yavaş alışıyor sanırım. Geçen sabah bizi ilk defa el sallayarak uğurladı. Oğlum benim, çok özlüyorum onu :( Eve gidince de bütün vaktimi yatırana kadar ona ayırmaya çalışıyorum. Bir de paşama pedallı bir motorsiklet aldım oynasın güzel havalarda dışarda takılsın diye(yağmur bir izin verirde, güneş şöööyle azıcık kafasını uzatırsa tabii), Kendi kendimi mi avutuyorum yoksa oğlumumu bilmiyorum???

Yaptığım tarifleri yayınlamaya
http://www.hanimelipasta.com/ adresinden devam edeceğim. Tabii ilk gözağrım "bebek yemeklerini" bırakmak yok ama artık fotoğrafsız olarak devam edebilirim. Ne zamandır yazılmayı bekleyen bir kaç tarif var, onlardan sonra artık tarifler fotoğrafsız gelebilir şimdiden affınıza sığındım gitti.
Sevgiyle kalın...

7 yorum:

Pelin dedi ki...

Hayırlı olsun. Yeni işinde kolaylıklar ve bol kazanç dilerim.
Sevgiler

mujdenin denemeleri dedi ki...

Hülyacığım senin adına çok sevindim.Bol kazançlı günler diliyorum.
Sevgiler...

Damla dedi ki...

Hülya, projen hakkında bilgim yoktu ama yine de çok sevindim. Kosgeb desteği alabildiğine göre üretimle ilgilidir diye tahmin ediyorum. Umarım her şey çok yolunda gider. İyi şanslar. Darısı başıma bir de :)

bebeğimin yemek günlüğü dedi ki...

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Bu yorumlar beni motive etmeye yetiyor gerçekten.
Yaptıklarımı fotoğraflayıp www.hanimelipasta.com da yayınlamaya başladım. Oraya da beklerim :)

Sevgili Damla çok teşekkür ederim. Butik pastane için başvurmuştum. Süreç çok zor ilerliyor yalnız. Darısı başıma demişsin aynı sektörse el ele verebiliriz. Ayrıca sana oyumu da kullandım :) Başarılar dilerim canım

Sevgiler...

Güneş dedi ki...

Hayırlı Olsun..Başarılar Diliyorum, Bebek yemeklerini bırakma sakın. Birşey sormak istiyorum ben tam buğday ununu tekmi kullanmak lazım beyaz unlamı karıştırılmalı?

bebeğimin yemek günlüğü dedi ki...

Güneş ciğim teşekkür ederim canım.
Tam buğday ununu ben hiç karıştırmadan kullandım yaptığım ekmek epey siyah oldu sadece. Sonraki denemelerde beyaz unla çok az karıştırarak da denedim. İkisi de yapılabilir karar senin şekerim. Öpüldün

Damla dedi ki...

Hülya, yeni gördüm yorumunu, yok benim ki aynı sektörde değil, internet ortamında bir şeyler yapmaya çalışıyoruz biz. İnşallah ileride birbirimize destek olacağımız bir ortam oluşur. Oyun için çok teşekkür ederim :)

Sevgiler,